10.04.2014

Рішення Ради ВФУ щодо правил вимірювання на 2014 рік

Щодо національних правил вимірювання (НПВ)

Національні правила вимірювання крейсерських яхт (НПВ) було створено наприкінці 90-х років минулого століття. Вони пройшли декілька редакцій і відіграли значну роль у становленні крейсерсько-перегонового вітрильництва в Україні. Але для якісного розвитку крейсерських перегонів необхідно запроваджувати новітні принципи вимірювання. Таким шляхом іде світова вітрильницька спільнота. На сьогоднішній день система вимірювання ORC є провідною у світі. В основу цієї системи, на відміну від вітчизняних правил, покладено математичну модель яхти. Над вдосконаленням ORC працює велика кількість фахівців, задіяна наукова база Массачусетського технологічного інституту.

Вимірювання за правилами ORC дають можливість справедливіше оцінювати швидкісні якості вітрильників. Результати визначені за цими правилами дійсно відображають майстерність екіпажів. Головна мета правил вимірювання — можливість якнайкраще оцінити швидкісні якості вітрильника та визначити найкращий екіпаж.

Застосовування системи ORC при проведенні чемпіонату України та інших змагань календаря ВФУ, наближає нашу державу до світових стандартів. Українські спортсмени отримають можливість безперешкодно брати участь у змаганнях за кордоном на власних яхтах, а іноземні яхтсмени зможуть брати участь в українських регатах.

Таким чином, згідно з пропозиціями комісії ВФУ (у складі суддів-вимірювачів Василя Кірієнка, Леоніда Шумілова та Олександра Ткача), яка взяла до уваги рішення ВФУ про впровадження в Україні при проведенні змагань з вітрильного спорту міжнародної системи вимірювання ORC, Президія ВФУ ухвалила наступне:

—                   для проведення змагань разом з запровадженням системи вимірювання ORC, як виняток на 2014 рік, подовжити без змін дію правил НПВ-2008(2);

—                   продовжити на цей термін видачу вимірювальних свідоцтв та подовжити дію дійсних вимірювальних свідоцтв згідно з діючою процедурою;

—                   остаточне рішення щодо застосування правил НПВ 2008(2) буде прийнято після закінчення сезону 2014 року.